Několik organizačních maličkostí

07.05.2013 05:26

   Konec školního roku se nám blíží, venku je hezky a my po dětech chceme, aby ještě četly, psaly, počítaly. Naprosto rozumím, že se jim už moc nechce, ale těch pár dní ještě musí vydržet. Mám tady ještě pár drobností...

    Děti dostaly slibované lejstro, kde zapisujeme zapomínání. Prosím, abyste jej dali do nějaké pevné složky a nabádali dítě, aby jej nosily v Notýsku. Lejstro by mělo sloužit zejména Vám, abyste viděli, co konkrétního žáček zapomněl.

   U procvičování čtení dbejte prosím na odbourání tzv. dvojího čtení ( to znamená, že dítě si nejdříve slovo přečte potichu a teprve poté nahlas), není žádoucí. Najeli jsme na slabiky, takže můžou číst i po slabikách. Kdo má problém, vyrobte si papírové "okýnko" (vystřihnutý kousek v záložce) a při čtení dbejte na to, aby dítě odkrývalo záložkou vždy jen část slova a hned četlo. Na konzultacích zájemcům provedu instruktáž .

   Máme potvrzen školní výlet na záchrannou stanici zvířat v Bartošovicích. Termín je 20. června. Předběžná cena výletu je 220 Kč. ( Bude upravena CK dle počtu zúčastněných dětí). Víte- li už teď, že dítě nepojede, dejte mi, prosím, vědět. Děkuji.

  Rozdala jsem dětem knihy"Moje první čítanka". Prosím, obalte ji a dávejte dětem do školy. Čtení budeme nyní praktikovat z této učebnice, kterou na konci školního roku posbírám. Zadání článků ke čtení napíšeme do slovníčků.

 

 

—————

Zpět