ODPOLEDNÍK

Letos bude  vyvíjet činnost náš třídní kroužek " Odpoledník". V této rubrice se budete dozvídat o tom, co zajímavého a zábavného jsme podnikli.

 

Školní rok 2015/2016

 

Místo Odpoledníku rozjel svou činnost letos nový, tentokrát pohybový, kroužek HOPSANDO. Cvičíme sice poněkud komorně v klubovně Lukin, ale nám to nevadí a cvičení s hudbou si opravdu užíváme. Děvčátka jsou moc šikovná. Cvičit s námi chodí i bývalé mé žákyně Eliška a Tonička. Pomáhají nám s choreografií a hopsají s námi. Kolem Vánoc bychom chtěly vystoupit s nějakým nacvičeným tanečkem. Fotit budu příště :-)

 

Nacvičujeme...

 

 

 

 

Školní rok 2014/2015

 

Poslední Odpoledník tohoto školního roku ve znamení zvířat

 

Ovocno- mléčné drinky s druhou skupinou

Do školní kuchyňky jsme zavítali i s druhou skupinkou Odpoledníku. Podobné suroviny, podobné chutě, příprava, konzumace i úklid. Zírala jsem na všechny ty obrovské zásoby, které si děti přinesly (běžné každý svůj litr mléka :-D). Skoro vše zmizelo v jejich útrobách. Obdiv !!!Někteří dokonce zblajzli i celý oběd. Co se však dělo potom už mohu jen domýšlet :-D :-D :-D.

       

       

       

 

Odpoledníkové koktejly poprvé

Tentokrát jsme si Odpoledník opravdu užili. Ve školní kuchyňce jsme se totiž vrhli na výrobu koktejlů. Rafani byli z domu královsky vybaveni a tak nebránilo nic příjemné přípravě a ještě příjemnější konzumaci skvělých a ještě k tomu zdravých drinků. Mixovaly se banány, jahody, dokonce mrkev a pomeranč. Pilo se i horké kakao, zkrátka všechno možné. Jen jsem si myslela, jak si u těch nápojů v klidu popovídáme a my je sotva stihli udělat a pak po sobě uklidit. Jinak ovšem Odpoledník neměl chybu. Druhá skupina se může těšit po škole v přírodě.

 

Další fotky ZDE

 

O nejlepšího vypravěče vtipů

       

V úterý jsme se opravdu nasmáli. Vyslechlui jsme fůru vtipů, které si do soutěže připravili Rafani. Jedinou podmínkou soutěžních vtipů bylo to, že všechny musí být slušné, což bylo také splněno. Každý výkon byl okamžitě společným hodnocením obodován a výledek zapsán do tabulky. Po třech soutěžních kolech nám vykrystalizovala vítězka Eliška Bernatová. 

       

       

 

Další fotky ZDE

 

Tabletománie

Odpoledník patřil dětmi oblíbeným technickým výdobytkům doby neboli tabletům. Děti přesvědčily, že práce v tomto směru je pro ně opravdu hračkou. A protože v Odpoledníku se máme především bavit, pobavili jsme se dosytosti u humorného focení. Posuďte sami ZDE

           

                      Některý žák se zklidní tabletkou, jiný tabletem :-)

               

               

     

 

Pod Eliščinou taktovkou

Tentokrát  jsme si v Odpoledníku zahráli s elektřinou. Nebojte se, nabylo to vůbec nebezpečné. Elektřina totiž procházela pouze "jako" spojenýma rukama . Hru si do Odpoledníku připravila Eliška, která už minule zaujala hrou "Ovocný koš". Hra se nám všem moc líbila a vydrželi jsme u ní celou hodinu :-).                                                               Na příště jsme si s dětmi domluvili tablety.

    

   

 

Scrabble

Přidávám fotky z druhého kola hry ZDE

Dnes jsem dětičky seznámila s existencí skvělé hry Scrabble. Jelikož pro tuto hru sama "hořím", doufám, že se mi podaří "zapálit" i Rafany. Pro samotné vtažení do hry a vysvětlovací zápal jsem nestihla dnes dětičky fotit, ale protože příště hrajeme zase, uvidíte je v "akci" příští týden :-)

           

 

Piškvorky

Tentokrát jsme hráli piškvorky.  Od lůoňska udělali Rafani velký pokrok. U hry totiž přemýšlí. Hráli jsme vyřazovacím systémem a nakonec zbyli 4 finalisti. Všichni byli hodně dobří hráči, ale přece jen nakonec vítěz může být jen jeden. Zvítězila Eliška Bernatová a další tři místa obsadili Majda Slaná, Filip Žurek a Lucinka Piontková.

Další fotky ZDE

 

Ovocný koš

Hry jsou dětmi v Odpoledníku velmi oblíbené. Na toto úterý jsme zvolili hru Ovocný koš. Opět se hrálo v kruhu a děti by vydržely hrát snad až do večera :-).

       

       

       

Další fotky ZDE

 

"Prasátko, kvikni!"

Tentokrát jsme si zahráli úsměvnou hru: "Prasátko, kvikni!". Zaujala nás natolik, že nám hraní vydrželo po celý Odpoledník a ještě se dětem ani nechtělo končit :-D.

              

              

Další fotky ZDE

 

 

Bramboráky ještě jednou :-)

   

   

      I tento týden jsme s druhou skupinou Odpoledníku odhodlaně naběhli do prostoru školní kuchyňky, abychom si uklohnili voňavé bramboráky. Předpříprava brambor oškrábáním ukázala se jako prozřetelná, měli jsme dostatek času strouhat. Všichni se činili tak, že byla připravená mísa málem malá. Z těsta "jak pro regiment" byla fůra placků, takže si pochutnali nejen Rafani, ale také rodinní příslušníci, neboť pro ty se balilo ve velkém :-D. Jelikož nám čas ( a strach z paní vychovatelky v družině za fifrání u oběda :-D) nedovolil hody dokončit, zbylých zhruba 12 bramboráků jsem uložila do lednice  na vrátnici a následujícího dne jsme si o ně zahráli nejrůznější soutěže. Zdálo se mi, že touto motivací byli Rafani ještě daleko bojovnější než za jakýkoliv jiný druh odměny. Jsem moc ráda, že opravdu ani jeden Rafánek nefifral...naopak!

 

                                          "plackovýherci"

                                            (někteří chybí)

             

             

                                    

Další fotky z "akce bramboráky"  ZDE

 

Bramboráky :-)

        

Jsem pověstná tím, že mívám občas bláznivé nápady. K jedněm z těch nejbláznivějších patřil i můj nápad  uklohnit si s dětmi v Odpoledníku bramboráky. Ne že bychom to s dětmi nezvládli, Rafani se ukázali jako velcí šikulové, ale připravit se, naškrábat a nastrouhat brambory, udělat těsto, usmažit placky, sníst placky a uklidit po sobě kuchyň (s třeťáky!!!)...to vše za 45 minut čistého času, je výkon hodný Guinessovy knihy rekordů. Přesto jsme to zvládli, i když s jazyky na vestě :-D. 

  Děti se na vaření moc těšily. Přinesly si opravdu všechny potřebné ingredience, jen to vajíčko opravdu raději nechaly na mně. Činily se se škrabačkou i struhadlem, Lucinka Kořenková i na výstavním škrabadle na rozšmalcovaný česnek. Byli opravdu šikovní. Hlad a chuť pak v nich ale přece jen zvítězila, takže jsem už smažila sama, zatímco Rafani seděli v jídelničce a nosili si další a další várky hotových bramboráčků.Olizovali se až za ušima a určitě bych nebyla  daleko od pravdy, kdybych tvrdila, že by dokázali spořádat klidně  i dvojnásobné množství.

 Odpoledník se vydařil a teď jsem jen zvědavá, jak se k bramborákům postaví druhá skupinka Rafanů, která bude klohnit 25. 11.

             

Další fotky ZDE

 

 

Tak už nám to začalo...

 

Říjen bývá tradičně měsícem, kdy zahajují svou činnost kroužky.I letos tomu tak bylo.Říjen sotva klepal na dveře a my už soutěžili v prvním letošním Odpoledníku. Stejně jako vloni se pokusíme o jeho pestrost, avšak zůstaneme i u opakování mnoha úspěšných akcí. Jednou z nich byla i Módní přehlídka. kterou jsme hned ve druhém Odpoledníku zorganizovali.

 

 

Přehlídkové molo, hudba a modely- to byly hlavní znaky celé vydařené akce. Kostýmy byly nápadité a modelky a modelové předváděli se takřka profesionálně. Texty, se kterými pomohli někteří rodičové, celou akci zpestřily.

 

Díky všem, kteří se podíleli. Na fotky se můžete podívat ZDE 

 

Rafani mají talent

Pod tímto názvem se ukrývalo předvedení zajímavých vystoupení dětmi. Zatímco některé děti si připravovaly své vystoupení poctivě celý týden, některé jen tvrdě improvizovaly a některé dokonce na rovinu prohlásily, že ony nic nemají :-( S takovým přístupem bych se s nimi musela rozloučit. Každý, kdo se přihlásil do Odpoledníku, musí se do něj aktivně zapojit. Video ve výrobě :-)


 

ODPOLEDNÍK- POSLEDNÍK A FRISBEE

Po dvou týdnech plnění sportovních disciplín za účelem vybrat ty nejlepší sportovce ze třídy pro účast ve sportovním projektu, vydali jsme se v posledním Odpoledníku dnes do sluneční výhně, abychom si maličko zahráli. Nejdříve jsme se pobavili u hraných scének (dramatizaci Rafani doslova milují :-D), poté jsme uspořádali soutěž v hodu "frisbeečkem" do dálky. Nejdelší hody se povedly Ondrovi, daleko házely také Nela, Iza, Deniska a další. Až na to, že jsme se málem upekli, dobře jsme se pobavili. Letošnímu Odpoledníku tedy třikrát sláva a příští rok snad opět ZDAR!!!!

Fotky z dnešního házení ZDE

 

PŘIJELA BABIČKA Z AMERIKY

To byste koukali, co toho přivezla...A Rafani si to všechno zapamatovali :-D

 

MOZAIKA Z VRŠKŮ

Po dvou týdnech sbírání se nám ve třídě nakupily dvě bedýnky plné barevných vršků. Abychom je trochu využili, provětrali jsme je maličko stavěním barevných obrázků. Když jsem viděla po prvních minutách tu "spoušť na zemi", myslela jsem, že toto budeme uklízet až do večera. O to více a příjemněji mě překvapilo, když dětičky opět vše bravurně stihly. Stavění je bavilo a tvořili moc hezké obrázky a nápisy :-).

Zbytek fotek ZDE

 

 

NAPROSTO ÚŽASNÉ VAŘENÍ 

I dnes jsem pojistila naše klohnění nafasováním klíčů od kuchyňky hned po ránu. Celé vyučování jsem měla opět na očích nejrůznější sáčky a lahvičky plné "dochucovacích ingrediencí". Děvčátka se evidentně těšila. Já také, ovšem s trochou obavy z časového presu. Tentokrát bylo "hladových krků" ještě o tři více než minulý týden, takže bylo nasadit ještě větší fofry, aby se vše stihlo. Jen co jsme vpluly do kuchyňky a Rafanky oblékly zástěry, věděla jsem, že všechno stihneme. Děvčátka byla tak snaživá, ochotná, aktivní, že palačinkování byla jedna velká radost. Opravdu. Zatímco Rafani mužského pohlaví odebírali hladově čerstvě vyrobené palačinky přímo "od zdroje" a patlali na ně vše možné, k úklidu, aby je jeden honil...,slečinky všechno perfektně připravily, vydržely než byly palačinky pro všechny hotové a ještě pak nádherně stolovaly. Takže jsme si vychutnaly i tu společnou dlabací chvilku. 

Po zblajznutí palačinek (někdo jednu, někdo dvě, někdo by i rád pokračoval....:-D) dívenky přiložily ochotně ruku k dílu a chopily se utěrek. Uklidily jsme nádobí a zbyly dvě minutky k zapózování...:-D.

 Dnes jsem byla opravdu nadšena. Doufám, že i děvčátka si to náležitě užila :-).

 

PALAČINKY JAK OD MAMINKY

Tentokrát to vyšlo. Stejný postup jako minulý týden, jen s mlsáním byli na řadě Rafani druhé skupiny- převážně chlapci. S vervou jsme se pustili do práce. Rafani v zástěrách, já bez, protože jsem důvěřovala své zkušenosti a věřila, že mé nóbl kalhoty vyjdou z vaření neposkvrněny. Snad by i vyšly, nemít skvělý nápad, že Rafani budou ovládat mixér jeden po druhém- ať se na přípravě také podílí. Mé kalhoty přežily všechny "kuchtíky" až razantní přístup k mixéru Lukyho Nosáčka ne :-(. Ten s polonaplněnou mísou kvedlal tak zuřivě, že část "palačinek" skončila právě na této části mého oděvu.  Ale co- doma podstoupily kalhoty odmašťovací lázeň a teď není po flecích ani památky :-D.

Na elektrickém sporáku vyráběla pánev jednu palačinku za druhou- za ochotné pomoci dětí. Nela vyšmidlala pánec peroutkou s trochou tuku, já jsem udělala palačinku a hladoví navnadění Rafani už dokončili zbytek včetně naládování chutného ozdobeného pokrmu do svých útrob. Někteří vypadali, jako by palačinky nikdy neviděli. Málem by snědli i tu pánev...!!!

Bohužel nám nevyšel čas na chvíli klidného posezení. To musím příště nějak vychytat. Jinak to ovšem nemělo chybu a myslím, že se nám to všem líbilo :-D

 

 

PALAČINKY A ZRADA!!!

Že jsou Rafani mlsouni, o tom žádná...:-). Hodlala jsem je tedy potěšit  společným klohněním palačinek s náplní "alla bujná fantazie". Protože nejsem znalá detailního vybavení školní kuchyňky, donesla jsem si z domu raději skoro vše- od mašlovačky po mixér. Už jsme se nemohly (totiž samé dívky) dočkat konce vyučování. Děvčátka na mě o každé přestávce mávala všelikými skleničkami, plechovkami a dózami s dobrotami ...asi aby mi udělala chutě, což se jim skoro i povedlo. Konečně tu byla pátá vyučovací hodina. Celé natěšené jsme uložily aktovky v šatně a jupííííí do kuchyňky. Ale co to? Klíč se v zámku odmítl otočit. Bodejť by ne, když v kuchyňce kralovaly šesťačky pod vedením paní učitelky. Bohužel absence rezervačního archu způsobila, že jsme nápad s klohněním neměli sami. Musely jsme vycouvat...přece jen jich byla přesila a koblihy si to už ve friťáku lákavě bublaly. :-(. 

Ve třídě jsme si pracovní postup výroby palačinek nastínily alespoň teoreticky a pak se děvčátka pustila do konzumace přinesených ingrediencí...přece to neponesou zpátky...!!!! Zmazané pusy, nosy i vlasy mě přivedly na jednu hříšnou myšlenku....do budoucna :-D :-D Raději ani nechtějte vědět jakou :-D.

 

I přes nepříznivou situaci jsme si hodinu pěkně užily. Jen jsem měla ke konci maličko obavy, co z té hodiny nakonec "vzejde" :-D

UMĚLECKÁ TVORBA ODPOLEDNÍKU...NA CHODNÍKU

 

Jarní počasí s usměvavým sluníčkem nás vylákalo ven. Rafani byli nadšeni, když dostali k neomezenému používání  krabici bílých kříd. Vznikla celá řada malůvek i nápisů, z nichž konkrétně mě ( ale i jistě všechny kolemjdoucí) zaujaly nejvíce ty, které velebily školu jako objekt dětské náklonnosti :-D

Další fotky ZDE

 

PEXESOVÝ SOUBOJ

 

Poslední dva Odpoledníky patřily souboji paměti prostřednictvím oblíbené hry dětí -PEXESO. Pexesový král (jak jsme jej po zásluze okamžitě nazvali) Luky přinesl přes desítku nejrůznějších pexes. Měl pexesa nová i starší, s tematikou zvířat, květin, pohádkových postaviček....prostě byl dokonale vybaven.

Pro hru jsem vypracovala na tabuli plán, podle nějž jsme postupovali. Ze souboje dvojic vždy vyšel vítěz a ten postoupil do semifinále. Před skončením kroužku byli známí dva finalisti...tedy vlastně dvě finalistky:

Ty už ale časově nestíhaly dohrát a jejich napínavý souboj musel být odložen na další týden.

V následujícím týdnu se hrálo finále. Lucinka Kořenková s  Eliškou Bernatovou.Souboj to byl dramatický a nakonec v něm zvítězila Eliška. Lucka se stala "vicemistryní" Oběma děvčátkům gratuluji :-)

                                            VÍTĚZKA !!!

 

PIŠKVORKY aneb KDO MÁ O KOLEČKO MÍŇ ?

Z těch všech čtverečků, křížků a koleček mi jde ještě teď hlava kolem. Některé dětičky sázely herní symboly naprosto bezmyšlenkovitě, kde jen viděly volné okýnko, některé zapojily hlavu a vyvinuly taktiku. Hlavní cíl- zahrát si a pobavit se, byl však splněn a o to přece šlo :-D.

 

 

 

DIVADLO

Náplní dnešního kroužku se stalo divadlo. Kristýnčino loutkové. Když jsme si s dětmi povídali, co kdo dostal pod stromeček, pochlubila se Kristýnka novým divadlem, přičemž pohotově nabídla představení v rámci Odpoledníku. Pod dojmem, že divadlo je spíše divadýlkem, které jsem sama v dětských letech doma vlastnila, svolila jsem docela ráda. Jaké bylo mé překvapení, když v pondělí Kristýnčina maminka přinesla do třídy rozměrnou krabici ( pomalu chyběl už jen kočovný povoz) a igelitku plnou hadrových herců. Děti byly nadšené. 

 V Odpoledníku jsme nejdříve strávili úvodních 10 minut stavbou divadelní konstrukce. Kristýnka zkušeně šermovala dřevěnými tyčkami, nasunovala na konstrukci barevný štít, upravovala záclonky. Diváci si posedali do první řady a představení mohlo začít. Nesporně zajímavý divadelní kousek měl jen trochu pomalejší rozjezd, neboť neukáznění diváci měli stálé tendence s maňásky rozmlouvat a dokonce na ně sahat. Než tedy kohoutek spolkl své osudné zrníčko, které jej, nemít svou slepičku, málem stálo život, byla polovina Odpoledníku za námi. 

  Po Kristýnčině vystoupení přišli na řadu další loutkoherci. Ondra s Tomem a posléze Majda s Leonkou a Izou. 

Po pravdě řečeno, jsem asi kapku natvrdlý divák, jelikož mi ve všech hraných divadelních kusech unikala pointa. Ale možná to bude tím, že  tam ani žádná nebyla. Důležité však bylo, že se divadlo dětem líbilo a s nadšením žadonily, abychom někdy takový Odpoledník zopakovali.

Zbytek fotek ZDE

 

HRÁLI JSME "PETKU"

Dnešní Odpoledník měl být odpočinkový. Myslela jsem si, že osvědčená společenská hra "Petka" děti ukolébá v předvánočním klidu. Neukolébala :-D. Navzdory tomu se Odpoledník vyvedl. Zaujala kresba koně, v níž jsme udělali hned neoficiální soutěž :-D a také úkoly typu: "Zajdi na vrátnici a přednes básničku" nebo: "Petko, petko, ukaž, komu voní nohy po konvalinkách" :-D

Další Opoledník proběhne až 14. 1. 2014.

Fotky z dnešního řádění ZDE

"DISKOŠKA"

Bylo to živelné, skvělé, bylo toho dost. Rafani jsou výborní tanečníci a když se rozjedou, je to nářez :-D. Na diskošku se moc těšili a také si ji ( spolu se mnou) náležitě užili :-D. Podívejte se ZDE

Zeleninová polévka podruhé

Týden po prvním kuchařském úspěchu naklusala do kuchyně druhá skupinka kuchtíků a kuchtiček. Osvědčený scénář (losování úkolů, práce na stanovišti, hlídání polévky, prostírání, zblajznutí a úklid) jsme pozměnili jen v jednom bodě. Nevařili jsme čaj. Ten nás minule dost "honil" a nebyl vychutnán tak, jak by si zasloužil. V této skupince byla převaha kluků, proto jsem byla zvědavá, zda se dokáží k práci postavit stejně jako děvčata. Malinko jsem o tom pochybovala, přiznávám. O to více jsem byla potěšena, když se všichni s naprostou samozřejmostí oblékli do zástěr, zapózovali fotografce a pak už se pustili s chutí do práce.

Nepromarnili ani minutu. Kluci škrábali brambory, společně s děvčaty krájeli zeleninu, všichni svorně pak míchali bublající polévku a než byla hotova, stihli i prostřít a proštudovat alespoň zběžně místní kuchařskou literaturu.

Kdybych neuchránila "vlastním tělem" malou porcičku pro Terezku, Rafani by zřejmě snědli i kastról. Tak jim ten jejich kuchařský výtvor šmakoval :-)

Po jídle pak bez remcání umyli nádobí a kuchyňku uklidili.

Ráda vezmu Rafánky na klohnění zase :-) !!!

 

 

Z Rafanů gurmáni

Bylo to skoro k nevydržení, ale tak nějak...mile :-). Dětičky nemluvily už několik dní snad o ničem jiném než o avízovaném kuchařském Odpoledníku. Hlava mi šla kolem a nedovedla jsem si představit, jak bude vypadat samotné kuchtění, na které jsme měli pouhých 45 minut. S druháky za tu dobu přece jen-nakrájet zeleninu ( oškrábat brambory...), nechat zavařit polévku, prostřít, pojíst, umýt nádobí, uklidit a ještě si vypít čaj :-D...to znělo jako naprostá nemožnost. Proto ty obavy. Ukázaly se však naprosto naprosto liché. Malé kuchařinky se zhostily úkolů tak dokonale, jako by v kuchyni hospodařily dnes a denně. Zírala jsem na ty malé ještěrky, s jakou chutí se pouští do všech prací, které lačně požadovaly ode mě přidělit. V duchu jsem si ten jejich elán srovnala s "elánem" některých dorostenců z druhého stupně a sama sebe jsem přesvědčovala, že tyhle moje ( tedy Vaše :-D) dětičky takové určitě nebudou. 

 Děvčátka se skvěle doplňovala a 15 minut před koncem hodiny jsme mohly zasednout k pěkně připravenému stolu. Ač některé hlásky nesměle pípaly, že chtějí jen maličko, nakonec se po polévce jen zaprášilo. Podle toho soudím, že se nám polévka povedla a já se s mými kuchařinkami můžu klíďo pustit i do něčeho složitějšího. Někdy :-D.

                                       MŇAM!!!

 Problém nebyl ani s umýváním a úklidem nádobí. Kdo měl volné ruce, pracoval. 

Aby nemusela děvčata v jídelně vysvětlovat nesmlouvavým paním vychovatelkám, proč jim dnes polévka nejede, dostaly všechny "potvrzení" o tom, že polévku už mají za sebou :-D.

 

                                                            

 

Potvrzení o konzumaci polévky

Potvrzuji, že žák ................................................   si ve škole pošmákl na vlastnoručně ukuchtěné polévce zeleninového typu. Přimlouvám se tedy za jeho právo volby, zda si ve školní jídelně polévku dnes dáti či nikoliv.

Děkuji za pochopení

                      s pozdravem "zdravé stravě ZDAR!"

                                                                     Mgr. Eva Panáčová

                 výkonná ředitelka všestranně zaměřeného kroužku Odpoledník

 

 

 Tak příště ti ostatní :-) Těším se.

Další fotky ZDE

Vyrábíme plakát

Dnes byl Odpoledník přece jen méně rušný- až se paní uklizečka pídila, zda jsme živi a zdrávi. Rafani zasedli ke stolům a pustili se ve skupinkách do výroby plakátů. Stříhali, lepili, kreslili, malovali...hádali se, žalovali...prostě vše jako obvykle u výtvarných činností. Ve výsledku mělo každé dílo něco suprovního a nějakou slabinu, takže nebylo vítězů ni poražených :-D.

  Další fotky ZDE

 

Rafani mají talent

Minulý Odpoledník patřil talentům. Děti si připravily preferovanou disciplínu a tu předvedli ostatním. Mohli jsme vidět silácký výkon Toma Foltina, písničku a taneček Lucinky Kořenkové a Izy Śmigové, vlastní písničku Simonky Kremserové, sestavu karate Lucinky Piontkové dokonce v kostýmu, hru na flétnu Elišky Bernatové, divadlo Nelči Vitkové a Leonky Samkové, taneček Vašíka Buganského. O papoušcích nám povykládal Luky Nosáček, básničku narychlo složila Terezka Billová., recitovala také Deniska Mamulová. Všichni vystupující podali skvělé výkony a porota, složená z řad žáků, rozhodla o umístění. Nejvíce bodů získal  Vašík Buganský se svým skvělým tanečkem a Simonka Kremserová s písničkou o vodníčkovi. Všichni zaslouží velikánskou pochvalu. Mrzí mě jediné. Ač jsem celou akci pečlivě natáčela a doma pak dlouho tvořila video, nepodařilo se mi nakonec nahrát video na Youtube. Zkoušela jsem několikrát marně, vždy mi to napsalo, že se vyskytl nějaký problém. Možná se v době podzimního volna pokusím vytvořit video znovu, jinak máte-li o něj zájem, napište, pošlu přes úschovnu :-).

 

Módní přehlídka

Veselo bylo od samého počátku vyučování.  Děti ve velkých igelitkách ukrývaly své kostýmy připravené na Odpoledníkovou módní přehlídku. Z "utajeného" materiálu se už o velké přestávce stal materiál veřejný. Mezi lavicemi se mi o přestávce procházely nejrůznější modely. V naší třídě byl "cvrkot", jak  děti z okolních tříd chodily nakukovat...Konečně jsme se dočkali 6. vyučovací hodiny. Než jsem odvedla zbytek třídy, dětičky se mi blaskově převlékly a společnými silami jsme vytvořili "přehlídkové molo", kde se nahastrošení Rafani pyšně natřásali. Zprvu rozpačité projevy se při hudbě a mém uvádění brzy náležitě rozjely. Modelky a modelové pózovali na focení i do kamery, vrtěli se v rytmu hitovek z magneťáku a chvilku "blbnutí" si jaksepatří vychutnali.

    

    

    

    

    

    

    Na závěr- po uklizení mola i okolní plochy- rozdala Kristýnka Vavrošová alla Červená Karkulka všem dětem sušenky ze svého štědrého košíčku a my se vydali "za žvancem" do ŠD. Na bezesporu úspěšnou Odpoledníkovou lekci naváže příště snad neméně úspěšná přehlídka talentů. Děti se mohou předvést v jakémkoliv projevu ( zpěv, tanec, hra na hudební nástroj, vystoupení kouzelníka, klauna....fantazii se meze nekladou )samostatně nebo ve dvojicích či trojicích. Už teď se těším, jak se zase pobavíme :-)

Děkuji všem rodičům, kteří dětem pomohli s přípravou kostýmů a tvorbou vtipných komentářů. Moc dobře jsme se pobavili. Mikrofón Lucinky Kořenkové neměl chybu a výborně přispěl k tvorbě super atmosféry. :-)

Fotky ZDE