Pochvalovna

 
4. TŘÍDA:
 
26. 4.
Ještě za minulý týden musím pochválit vzornou službu v podání Terky Billové a Majdy Březnické. Velmi dobrou přípravu na vyučování prokazuje zejména poslední dobou Petr Chodurek a Nathalka Strnad
 
11. 4. 
Dnes si zaslouží pochvalu Vašek Buganský a Filip Žurek. Byli oba pozorní, ukáznění, aktivní. Kéž by to vydrželo.
 
7. 4.
Velkou čtvrtletní pochvalu za "čistý zapomínací i zlobící štít" dostal zaslouženě Tom Ulčák.
 
11. 3.
Jsem moc ráda, že mohu dnes uvést slibované jméno a pochválit Filipa Žurka. Tento týden se opravdu moc snažil, aby své chování udržel v požadovaných mezích. Určitě se to odrazilo i na atmosféře při výuce. Zlepšil však nejen chování, ale také dobře pracoval - byl pozorný, hlásil se a projevoval zájem. Mám z toho radost a doufám, že to vydrží :-)
 
7.3.
Příjemně dnes překvapil Vašek Buganský - jedničkou z přírodovědné desetiminutovky a také parádním čtením. Doufám, že bude takto pokračovat i dále. 
Koncem týdne se zde možná objeví jedno jméno, které se tady objevuje velmi zřídka. Nevím, zda to dotyčný žák zvládne, ale zkusím věřit, že ano a pak...sledujte Pochvalovnu i nadále...:-)
 
2.3. Dnes ve vyučování přímo vynikal LUKY NOSÁČEK. V diktátě i matematické desetiminutovce na slovní úlohu a písemné násobení to natřel i mnoha jedničkářům. Oceňuji.
 
17. 2. Za úspěch na matematickém poli chválím všechny ty, kteří po minulé pětce zabojovali a získali jedničky. Zvláště mě potěšila Lea Samková, která s Luckou Piontkovou rovněž velmi zodpovědně plní funkci třídní služby.
 
15. 2. Za minulý týden zasluhuje pochvalu skvělá služba na tabuli - Denča Mamulová a Luky Nosáček.
 
Chválím soubor Hopsanda za pěkné výkony při nácviku nové sestavy a Leu Samkovou za úspěšně zvládnutý diktát :-)
 
8. 2. Velké zlepšení zaznamenávám už delší dobu u Denči Mamulové. Velmi se snaží, připravuje a zapomínání omezila natolik, že se ze svých dřívějších vedoucích pozic propracovala až skoro na konec. Je to šikulka.
 
Chválím také recitátorské repre ve složení Lucie Kořenková, Lucie Piontková, Magda Březnická. Eliška Barnatová a Magda Slaná (náhradnice).
 
3. 2. Dnes chválím celou třídu za dobrou práci ve výtvarné výchově. Lucinčina Paní Láry Fáry dokázala nemožné. Děti pracovaly bez řečí a ještě k tomu se jim práce pěkně povedly. 
 
15. 1. Moc a moc děkuji Květuškám a Kazimírům za pomoc na Dni otevřených dveří. Jmenovitě: Lucince Kořenkové, Elišce Bernatové, Majdě Březnické, Majdě Slané, Simonce Kremzerové, Terezce Billové, Ondrovi Zátopkovi a Tomovi Foltinovi. Všichni se svých rolí zhostili skvěle.
 
2. 12.
Vašek stále dobře "šlape". Dnes výtečná známka z diktátu, parádní výkony ve vlastivědě. Zásluhy tak trochu "svádí" na babičky, které se s ním připravují. Takže moje dnešní velká pochvala je nejen pro Vašíka, ale i jeho babičky. Nebýt Vaškových přestávkových běhů po lavicích, byl by v těchto dnech takřka stoprocentní :-).
 
 
26. 11. V posledních několika dnech velmi zvýšil svou pozornost a výkonnost v hodinách Vašík. Zúročilo se to i na známkách, tak doufám, že důvod pochvaly rychle nepomine.
 
10.11. 
 
Dnes přidávám k pochvale za sešit Elišku
             
             
 
9. 11.
 
Chválím vzornou úpravu těchto sešitů. Kristýnka a Majda B.
 
     
     
   
    
    
 
 
3. 11. Moc šikovní byli naši čtenářští "maratonci"na naší dnešní malé generálce. Měli pěkně vybrané texty a také je uměli moc hezky číst. Ve čtvrtek na ně budu pyšná :-).
Jmenovitě to dnes byli: Terezka, Lucka P. i K., Iza, Majda S., Kristýnka, Eliška a Ondra.
 
 
26. 10.
 
Chválím Toma Ulčáka za soustavně vzorné chování a snahu ve všech předmětech. Obzvlášť mě těší jeho snaha o úhledné písmo.
 
21. 10.
 
Velice ráda tady dnes uvádím Petra Bareše. Chválím ho za přípravu do přírodovědy a velice pozorné opisování daného textu. Učinil to v rámci svých možností hezky a hlavně bez chyb, čímž strčil do kapsy i mnoho jedničkářů. Jen tak dál :-)
 
Přidávám pochvalu všem, kteří se přihlásili na akci "čtenářský maraton". Pokud dotáhnou akci do konce, vypíši všechny jmenovitě :-).
 
 
7. 10.
 
Velmi příjemně mne dnes překvapila Lea Samková. V češtině, matematice i výtvarné výchově, i když zde to ani nebylo překvapení, výtvarka je totiž její parketa. Také v přírodovědě byla úspěšná, takže velká pochvala jí právem náleží.
 
5. 10.
 
Chválím Vaška. Byl dnes hezky připraven do hodiny čtení a to i na text, který nebyl za úkol a ještě jsme jej nečetli.
 
 
30. 9.
 
Hned první hodinu mě velice potěšily slohové úkoly od dětí. Všechny byly vypracovány pečlivě, vzorně, doplněny obrázky, většinou i krasopisně napsány. Moc chválím, protože mi zpříjemnily ráno :-) Všem, včetně pomocníků - rodičů, dávám velikánskou
 
           
 
Na některé slohovky se můžete podívat ZDE
 
Pochvalu také zaslouží Petr Bareš, Vendy Seidlová a Nela Vitková za velkou snahu. Petr byl v září jako vyměněný (lepší :-D), oceňuji zejména jeho snahu v pracovce a výtvarce. Vendy se stala sběratelkou jedniček a celé hodiny se neúnavně hlásí. Mám z ní velkou radost. Nela se také občas "blýskne" zejména v češtině, nejde-li zrovna o psaný projev. 
 
 
23. 9. Dnes byla moc šikovná celá třída při výrobě pavouků. Všem se povedli a to také proto, že dětičky tak hezky spolupracovaly a pomáhaly si.
 
16. 9. Pochvaly mám dnes hned dvě. Za včerejší určování pádů (opakování). Velmi dobře si učivo zopakovali Péťa Bareš a Deniska Mamulová. Oba mi udělali velkou radost.
 
Ve výtvarce dnes moc pěkně pracovala Nela Vitková a vůbec celá třída :-)
 
14. 9. Dnes patří do Pochvalovny určitě Péťa Bareš. Pere se s neoblíbenou výtvarkou a pracovkou, jak jen to jde. Dnes dokonce vybojoval v hodnocení výrobků hezké 3. místo.

 

3.TŘÍDA:

 

6. 5. Chválím NELU, zejména v prvních dvou hodinách pracovala velice soustředěně.

26. 4. Služba se senzačně starala o tabuli opravdu celý týden. Chválím Lucku a Simču

20. 4. Dnes se služba ( Lucka Kořenková a Simča Kremserová) perfektně starala o tabuli. Doufám, že jim to vydrží celý týden :-) 

8. 4. Všimla jsem si v poslední době velké snahy u Denisky, dnes se na prvouku velice hezky připravila Simonka, stálou radost mi dělá Tom Ulčák, Majda, Lucky (obě), Terezka, Iza, Kristýnka, Eliška. Pro dnešek stačí.

18. 3. Jejda, tak dlouho jsem už nechválila, takže...Denisku v matice (ovšem to zapomínání...hrůůůza :-( ), Majda už (skoro) nevykřikuje, Danek exceluje v matematice, včera se v češtině hodně snažila Nela, snaží se Lea (oceňuji zejména tělocvik!!!). Tak to pro dnešek stačí, další zase příště...tedy pokud bude kdo :-D

7. 2. Velikou pochvalu zasluhuje Vašek. V desetiminutovce na slovní úlohy vše  zvládl s přehledem a bez chybičky. Velmi se snaží i v ostatních předmětech.

 

4. 2. Dnes chválím Leu Samkovou. Moc pěkně se připravila na hodinu prvouky.

22. 1. Filip Žurek dnes dával nezvyklý pozor a zapojoval se do výuky. Mám z toho radost, ale nevěřím, že tomu tak bude po nějakou delší dobu, proto...rychle!!!! Chválím :-)

 

10. 1. Chtěla bych zase jednou pochválit všechny děti za hezkou práci ve čtvrtek a pátek. Práce s pádovými otázkami bývá pravidelně 

v úvodních hodinách pro děti doslova oříšek. Rafani se ale hodně snažili a exceloval Vašík Buganský. Také Nela pracovala pozorněji.

 

16. 12. Majda na besedě v knihovně překvapila svými vědomostmi o Vánocích. Hezky odpovídali i ostatní, ale Majda byla hvězda :-).

 

8. 12. Dnes nám konečně pan školník zprovoznil umyvadlo namontováním nové baterie. Ráda bych pochválila všechny děti, které měly v "době našeho třídního sucha"  službu a vzorně utíraly tabuli. Konkrétní jména si netroufám, abych někoho třeba nevynechala, ale poznáte to dle pochval v žákovských knížkách, které za tabuli dostávaly.

 

4. 12.

Dnes bych ráda pochválila Leu Samkovou. Byla hezky připravená do matematiky, tento týden se velmi snažila, měla vždy  vzorně nachystané věci na hodinu a také chování bylo příkladné.

 

28. 11. 

Luky Nosáček evidentně trénuje čtení natolik, že pokroky pozorujeme a oceňujeme spolu s dětmi opravdu každou hodinu čtení. Super!

 

26. 11.

Ráda bych dnes pochválila ty děti, které zvládly první diktát na vyjmenovaná slova po "b" na jedničku s hvězdičkou. Bez chyby nebo s nějakou drobností. Jmenovitě to tady nevysázím, mám sešity ve škole, ale aspoň takových 6-8 jich bylo docela jistě. Zítra uvidíte. Každopádně jsou to velké šikulky!!!!!! jen tak dál.

 

10. 11.

Nevím, zda zafungovala jako výrazný motivační prvek moje židle, svěřená v pátek vzorným dětem do pronájmu, ale dnes mám rázem několik důvodů k chválení. Dobře se dnes choval Petr Chodurek, Tom Foltin, v geometrii Petr Bareš, Nela, hodně se hlásil Vašek, Lucka K., Lucka P.Majda. Vzorná byla i Simča, Iza, Terezka, Tom U., Danek, snažili se i Luky, se střídavou úspěšností i Filip.

Povídání o knize má kvalitativně stoupavou tendenci.

 

3. 11.

Dnes mě děti příjemně překvapily znalostí abecedy. Některé ji znají už dokonale, jiní skoro dokonale a další alespoň trochu. Jedničky dnes dostali za její odříkání: Majda, Terezka, Tom Ulčák a Iza

Velká pochvala dnes Vaškovi za stále se lepšící výkony ve čtení. Je jasně patrný pravidelný trénink. Mám radost :-)

 

31. 10.

Velice hezky připravené povídání o knize měl dnes Luky Nosáček, Lucinka Piontková a Simonka Kremserová. Stručné, promyšlené...tak to má být :-)

Za chování dnes chválím celou třídu. :-)

 

20. 10.

Několik jmen žáků, kteří pracují konstantně velmi dobře a také se vzorně chovají:  Lucinka Piontková, Kristýnka Vavrošová, Lucinka Kořenková, Tom Ulčák, Terezka Billová, Eliška Bernatová, IzaŚmigová, Danek Kalvoda a většinou i Ondra Zátopek.

 

18. 9.

Pochvalu si dnes zaslouží Luky Nosáček, protože bylo zřetelně poznat, že trénoval čtení. Hodně to potřebuje, takže takový trénink každý den a bude to super!!!

Chválím také Kristýnku Vavrošovou, která se dnes velice dobře orientovala ve slovních úlohách. Je vidět, že přípravu bere zodpovědně.

 

Velice mě potěšila celá třída v prvouce. Rafani se hlásili a moc pěkně odpovídali na otázky z probraného učiva. Padla fůra jedniček :-)

 

16. 9. Dnes musím pochválit Lucku Kořenkovou, protože v psaní sebou hodila tak, že odevzdávala skoro první a s celkem obstojnou úpravou :-) a Nelu Vitkovou, která byla soustředěná u čtení a při vyvolání věděla, kde číst, což nebývá až tak běžné.

 

4. 9. :  Na začátku roku mě svým chováním nejvíce potěšili tito žáci: Ondra, Eliška, Danek, Vendy, Simonka, Iza, Lea.

            Moc pěkně zatím pracuje Péťa Bareš. Snad mu to vydrží :-)

 

 

Moje nejoblíbenější rubrika začíná úplně nanovo. Snažte se, bando! :-D

18. 6. Ještě stále jim to dobré chování, až na malé výjimky, drží. Že by se jednalo už o trvalý stav??????? :-D.

21. 5. Je to k neuvěření, ale stále ještě jsem s chováním Rafanů spokojena. S výjimkou pondělních posledních dvou hodin, kdy tedy někteří zlobili, si nemohu stěžovat. Jmenovitě dnes uvedu Filipa, který dostal pochvalu.

5.5. Stále ještě jsou hodní :-). Mám radost :-)

29. 4. Nerada bych to zakřikla, ale poslední týden jsou z Rafanů Rafánci. Hodní, milí, snaživí....všichni si to užíváme v kolotoči her a zábavy ( samozřejmě pedagogického zaměření :-D) a za sebe mohu prohlásit, že to je SUPER! Doufám, že to dlouho vydrží :-D Jmenovitě budu chválit tak ta týden...pokud to bude ještě pokračovat :-)

23. 4. Chválím všechny ty, kteří se starají o čistotu tabule. Je mnohem lepší než ještě před několika týdny :-).

 Chválím a děkuji velice všem, kteří se zapojili do našeho sbírání vršků. :-)

19. 3. Moc moc moc chválím (a děkuji) všechny ( samozřejmě z velké části rodiče) za dobrovolné dary do sbírky pro opuštěné pejsky. Nasbíralo se opravdu hodně věcí, které pejsky jistojistě potěší. Jste skvělí-díky!

12. 3. Pochvalu zasluhuje Péťa Bareš za překonání obrovského strachu z vody a zapojení se do všech činností v bazénu vykonávaných...včetně skluzavky do vody :-D

10. 3. Tentokrát pochválím takové ty standartně hodné a snaživé žáky : Kristýnku, Majdu ( až na to vykřikování :-( ), Izu, Lucinku Kořenkovou i Piontkovou, Toma Ulčáka, Leonku, v posledních dnech i Danču, Simču, Elišku, Vendu.

26. 2. Dnes pochválím Nelu za velkou snahu v plavání. A taky Lukyho, s nímž jsme společnými silami opravili poškozený pohár našich házenkářů :-). Je to šikula.

25. 2. Přiznám se, že poslední dobou marně hledám důvody k tomu, abych zde uvedla nějaké jméno. A tak musím vyhledávat i ty nejmenší zásluhy, abych nemusela rubriku úplně zrušit :-(. Dnes tedy uvedu Lucinku Kořenkovou, která sama od sebe, bez říkání, doplňuje papírové kapesníky do krabičky. Chválím :-)

19. 2. Chválím Nelu, že už nebývá poslední v balení věcí na konci vyučování. Zrychlila- snaží se.

18. 1. Dnes ráno jsem opravovala pololetní prověrky z matematiky. Někteří borci stihli s přehledem vše, co jsem pro ně nachystala, někteří byli pomalejší. Známkování jsem ujednostila na systému, že známkováno bylo to, co je vypočítáno a jak. Byla jsem velmi spokojena a Rafani se můžou těšit na pěkné známky :-). Chválím je...jsou šikulky!

10. 1. 2014: Skoro 100% všech Rafanů dostalo pochvalu za chování. První lednový školní týden byl totiž výjimečně klidný. 

2. 12.  Dnes tu určitě patří všichni rodičové, kteří pomáhají s přípravou jarmarku. Ať už to jsou výrobky, kostýmy pro děti, zajišťování atrakcí i morální podpora. Všeho toho si velmi vážím a cením. Děkuji vám :-)

20. 11. Po dlouhé době mohu konečně uvést v Pochvalovně další jméno. Tentokrát za sportovní výkon. Švihadla jsme prověřovali již potřetí ( stále ještě dva měsíce zbývají :-) ). Velmi mě ( a nejen mě) překvapil Vašík. V září se se švihadlem přímo nesnášeli, v říjnu byly v jejich vzájemném vztahu přetrvávající antipatie, ovšem v listopadu mi "padla čelist", když jsem se nadechla k odpočítávání...Bravurní skokovou technikou si tentokrát Vašík zapsal plných 28 přeskoků. Mám z tohoto výkonu, jako i z výkonů dalších- např. Terezky (poprvé 10, potom 21, v listopadu už 32 přeskoků), Toma Foltina ( 26 / 15 / 71), Ondry (53 / - / 88) Filipa ( 12 / 4 / 22) Vendulky !!! (7 / 6 / 40 ) obrovskou radost. Třeba do konce roku bude skákat celá třída :-D  

30. 10. Takhle to vypadá, když Péťa Bareš CHCE a dá si záležet. Moc chválím.

23. 10. Někomu jde dobře čeština, někomu matika. Někdo dobře kreslí, někdo lépe cvičí či zpívá. Někdo má v krvi "loudání" a jiný je zase "rychlík". Dnes musím pochválit Vendulku Seidlovou. Byla "rychlík" a pak vydatně pomáhala "šnekům", takže v konečném výsledku šneků skoro nebylo :-D. I toto je hodno pochvaly :-)

21. 10. Dnes si zaslouží pochvalu Nelča Vitková za pěkné výkony a hlavně snahu v matematice. Po několika neúspěších to nevzdala, dala se do práce a je to hned vidět. Šikovná byla i v rychlosti balení a uklízení věcí, v čemž jindy běžně zaostává. Nelčo, byla jsi dnes šikulka. Jen tak dále.

V pátek jsem udělila několik titulů :" Mistr světa v utírání tabule". Byli to: Tom Foltin, Ondra Zátopek a Lucinka Kořenková. Jsou to opravdoví BORCI v této disciplíně ( když chtějí :-D)

7. 10. I když Rafani procházejí momentálně "zlobicí fází", někteří jedinci si zaslouží pochvalu. Ondra Zátopek, Péťa Chodurek, Kristýnka Vavrošová, Iza Śmigová, Lucinka Piontková, Danek Kalvoda. Jsou aktivní, snaživí, hodní....jsem moc ráda, že je v té třídě mám :-)

20. 9. V pátek si zasloužili pochvalu všichni Rafani. Při opisu se tááááák moc snažili, že byla radost jejich sešity kontrolovat. Udělali mi velkou radost.

18. 9. .....jak já bych chtěla chválit......:-(. No tak maximálně tedy...Denisku, Kristýnku, Luicinku Piontkovou, Leonku,Tomíka Ulčáka. Za dobré chování a pracovní aktivitu :-). 

 

4. 9. 2013 : Jelikož se :banda" opravdu snažila, dostali dnes všichni její členové ode mně první pochvalu. Navíc jsem snad úplně poprvé ve třřídě Rafanů zažila krásný, opojný a ničím nenahraditelný pocit spokojenosti, když  všichni do jednoho přinesli to, co měli. Jupíííí! Doufám, že to nebyl letos zážitek poslední :-) Jen tak dále, Rafánci.

6. 9. 2013 : Chválím Péťu Bareše. Snaží se a to dokonce i ve psaní, což byl v 1. třídě velký problém. Doufám, že bude snaha pokračovat... Všimla jsem si i změny v chování u Toma Foltina. Samozřejmě k lepšímu :-). Taky Filip Žurek se snaží. Až odbourá vykřikování, bude z něho "jednička".