Pracovní činnosti aj.

 
   Jelikož se letos budeme setkávat v pracovních činnostech a hudební výchově, zakládám tuto rubriku, abyste měli přehled, co si do PČ obstarat a přinést. Za jednu hodinu mnohdy nestihnete práci dokončit, proto, půjde-li o práci na jednu hodinu, můžete přinést dokončenou práci ve čtvrtek ráno nebo v pátek do naší společné hudební výchovy. Pokud v ani jednom z termínů práci nedonesete, budu muset hodnotit nedostatečnou :-(. Doufám, že k těmto opatřením nebudu muset přistupovat. Do HV prosím nosit zpěvníky a  notové sešity. Těším se na setkávání s vámi, Rafani! :-)
 
PČ na 14.6.
 
Přineste si nějaké  nepoškozené bar. papíry, nůžky, lepidlo, případně černý fix a aspoň dva páry umělohmotných očí.
 
 

PČ na 31.5.

Připravte si celý nepoškozený zelený a červený barevný papír, nůžky, lepidlo a černý fix.

PČ na 10. 5.

Budete potřebovat hnědý tvrdý papír  A3 nebo A4, barevné papíry, nůžky, lepidlo, případně fixy nebo gelovky ( není nutné). 
 
             
 
Původně jsme měli vyrábět slona dle Majdy Slané, ale jelikož  následující neděli mají svátek maminky, odsunuji svýrobu slona na další týden.
 
      
 

HV 12. 5.

Pokračujeme ve zkoušení hymny, předvádění prezentací (prezentace prosím přiměřeně dlouhé, ne dvě věty, text si doma zkuste přečíst, ať nekoktáte...)
Napíšeme si desetiminutovku z hudební nauky, což jsme procvičovali minule na pracovním listu. 
 
 

PČ na 26. 4.

Tentokrát budete potřebovat běžné potřeby jako lepidlo, nůžky, malý výkres, nejlépe modrý barevný papír v použitelném stavu a fixy. Kdo chce, může si přinést slámku. Jinak si ji vyrobíte.
 
       
              
 

Hudebka 28. 4.

Pokračujeme ve zkoušení hymny, předvádění prezentací a provedu kontrolu sešitů. Toto vše jsou jedinečné možnosti, jak si opravit nepěkné známky nachytané v průběhu 1.čtvrtletí.
 
PČ na 19. 4.
 
Opět budou stačit barevné papíry, nůžky, lepidlo a tenký černý fix, nejlépe nový. Bude jej hodně třeba.
 
                              
 
 
Hudebka 21. 4.
 
Připomínám, že budu zkoušet všechny písničky, které jsme se letos učili a také zpěv hymny. Vysbírám si sešity, tak si je dejte do pořádku. Dobré známky mnozí velmi potřebujete :-)
 

PČ na 12. 4.

Na hodinu mějte barevné papíry v použitelném stavu ( nepokrčené, neumaštěné...zřejmě nové :-) ), nůžky, lepidlo. Vyrábět budeme jednoduchá přáníčka k Velikonocům. Jako obvykle mějte vše potřebné připraveno, ať nemusíte putovat po třídě.

 

PČ na 15. 3.

Na hodinu si připravte: Velký výkres formát A3, temperové barvy, hrubý štětec, paletu nebo papír na míchání barev, tužku, lepidlo, novinový papír (každý alespoň jedny klasické noviny - ne letáky, reklamy, časopisy). Přineste si i obálku (možno i popsanou) pro případ, že byste práci nestihli a potřebovali si uschovat materiál. Na stole bude ubrus a všechny potřeby tak, abyste nemuseli opouštět svá místa. Práce je určena na 1 - 2 vyuč. hodiny (rozhodnu operativně podle tempa a prac. morálky). Vyrábět budete toto:
 
 

HV:

Budu zkoušet písničky, které jsme se učili v 5. třídě. Vybrat mohu jakoukoliv od začátku šk. roku a budu chtít slyšet dvě sloky (u písně Tři tamboři....sloky 4). 

 

PČ na 22. 2.

 
Potřebovat budeme odličovací tampony, zelený a modrý  barevný papír, vodovky, lepidlo, nůžky, pastelky. Malý výkres. Tvořit budeme toto:
 
         
 
Na stole bude ubrus, rozdány budou malé výkresy, všechny potřeby v lavici. Práce je na 1 vyučovací hodinu,
 
 
HV 24. 2.
 
Máte domácí úkol - vypracování pracovního listu. Napíšeme si první desetiminutovku na druhé pololetí, vyzkouším písničky a budeme pokračovat v učivu.
 
Papírová autíčka z dílny 5.A  ZDE
 

 PČ 15. 2.

 
Budeme vyrábět autíčka z papírových ruliček od toaleťáku. Potřebovat budeme nejméně dvě ruličky, kousek kartonu (např. víko z krabice od bot), alespoň 8 připínáčků, barevné papíry nebo materiál na výzdobu dle vlastní fantazie, případně pajduláčlka coby řidiče (není povinné). Všichni mějte na lavicích připraveny potřeby a také ubrusy, na které jste v minulých hodinách trochu zapomínali. Práce je určena na jednu vyučovací hodinu a vyrobit byste měli minimálně 2 auta. Vrchní hranici se meze nekladou. 
 
 
 

PČ 8. 2.

Dokončovat budeme rozpracovaný výkres s kočkami. Vše si připravte ať nemusíte chodit z lavic. Kdo bude s prací hotov, vytvoří ještě menší verzi s většími kočkami. V minulé hodině jsem hodnotila přístup k práci, tuto středu ohodnotím výsledek.
 
 
 
 

Potřeby do PČ na středu 25. 1. 

Tentokrát si vyrobíte barevné kočky na plotě.
Budete potřebovat: 2 velké výkresy, malý výkres, Velký barevný papír černý nebo tmavě modrý, běžný bar. papír žlutý, voskovky, vodovky, štětec, nůžky, lepidlo, ubrus na lavici. Potřeby bude mít každý své, aby nemusel cestovat po třídě. Práce bude na dvě vyučovací hodiny.

 

Roboti

Tento týden si mě vyčíhl chřipkový bacil a rozhodl se, že mě trochu potrápí, takže se uvidíme až za týden. Sledujte web, brzy doplním, co si máte na příště přinést. Dnes aspoň vzpomínka na vaše krabicové tvoření ZDE
 

HV 20. 1.

Budete mít supl. Mimochodem avízovaný opakovací test na chronicky se opakující pojmy a ty nejzákladnější znalosti dopadl neslavně. Doufám, že v druhém pololetí zlepšíte svůj přístup k předmětu a já budu moci sázet na vysvědčení lepší známky než teď o pololetí. :-)
 

Potřeby do PČ na středu 11. 1.

Přineste si krabice a krabičky, knoflíky a knoflíčky, pružinky, drátky a vše, co vás napadne vhodného k výrobě krabicového robota. Potřebovat budete ještě nůžky a dobré lepidlo (tyčinkové pravděpodobně nebude stačit).Pomůcky mějte připraveny tak, abyste nemuseli chodit po třídě. Pracovat bude každý sám za sebe a práce je na 1 vyuč. hodinu.
 

HV 13. 1.

Napíšeme si opakovací test na učivo, několik žáků vyzkouším písničky. Vysbírám si sešity ke kontrole. 
 

Potřeby do PČ na středu 4. 1.

Inspirace silvestrovskými oslavami a výkres s námětem ohňostroj nad městem. To bude náplň naší středeční hodiny. Potřebovat budete barevné papíry (ty jsou klasikou a je třeba je neustále doplňovat), vodové barvy a slámka na rozfoukávání kaněk. Všechny potřeby budete mít na svém místě, abyste nemuseli chodit po třídě. Nezapomeňte ubrus na stůl. Práce bude na jednu hodinu.

 

Potřeby do PČ na středu 21. 12.

Vyrobíte si papírové baňky technikou kresby zmizíkem do inkoustového podkladu. Přineste si tyto potřeby: ubrus na lavici, hrubý štětec, inkoust, zmizík, nůžky, lepidlo. Potřebovat budete velký a malý výkres.Všechny pomůcky mějte na stole (možný jeden inkoust do lavice), v hodině se nebude cestovat po třídě. 
 

Potřeby do PČ na středu 14. 12.:

 
Budeme vyrábět vánoční jablíčko...jako každým rokem. Přineste si potřeby. Jablíčka, svíčky, špejle, rozinky, koření, bonbóny, sučené ovoce, stužky atd...Fantazii se meze nekladou. Prosím, aby měli všichni své potřeby v hodině u sebe, aby nemuseli pochodovat po třídě a vyměňovat se spolužáky. Po dokončení jablíčka budete vyrábět vánoční řetězy, takže budou potřeba i barevné papíry, nůžky a lepidlo.
 
 

Potřeby do PČ na středu 7. 12.:

 
 
Budeme vyrábět vánoční přáníčka. Pomůcky: Tvrdé barevné papíry (modrý, žlutý, zelený) nebo alespoň ty běžné, ale v nepokrčeném a celistvém stavu. Lepidlo, nůžky, výkres. Můžete si přinést také vánoční balicí papír, raznice vloček, či jiných vánočních motivů, stříbrné či zlaté gelovky na zdobení atd. 
 
     

 

HV 9. 12.:

Desetiminutovka na pojmy (učivo v sešitě), ke zkoušení píseň Tráva neroste (3 sloky) a Turek (2 sloky). Poslech - zatím jen na jedničky. Budu kontrolovat doplněné učivo a nesplněné domácí úkoly. Upozorňuji, že prospěch mnohých žáků v tomto předmětu je na pováženou.

 

Potřeby do PČ na středu 30.11.:

Jelikož měla mexická ozdoba u vás velkou odezvu a projevili jste přání vyrobit si zásobu i na vánoční jarmark, přieste si proto rozmanité vlny, špejle a budeme 
pokračovat.

Při práci :-)
 

HV 2.12.:

Vysbírám si sešity ke kontrole (známka z úpravy a vedení sešitu se také počítá :-) ). Zkoušet budu písně: Uhynula na salaši slanina, Na tom bošileckým mostku (3 sloky) a Tráva neroste (3 sloky). Vše, co máme v sešitě je určeno k naučení, proto je třeba se čas od času na zápisy podívat. Poslechová prověrka "na zkoušku".
 
 

Potřeby do PČ na středu 16.11.:

 
Budeme vyrábět mexickou ozdobu. Přineste si zbytky vln (nejlépe různé barvy), nejméně dvě špejle, nůžky, případně korálky. Výrobek bude hotov pravděpodobně za dvě hodiny (určím aktuálně dle průměrné rychlosti práce). 
 
          
 

HV 25. 11.

Napíšeme si pětiminutovku z letošního učiva (vše by mělo být v notovém sešitě), zkoušet budu písně Rodné údolí (3 sloky), Bejvávalo, Na tom bošileckým mostku (3 sloky), Uhynula na salaši slanina. Poslechová soutěž. 
 

Potřeby do PČ na středu 9. 11.:

 
Budeme vyrábět závěsnou dekoraci - ptačí budku s ptáčkem. Promyslete si, jak budku vyzdobíte a přineste si příslušný materiál. Hodnotit budu nápaditost, kvalitu provedení i přístup k práci. Výrobek bude hotov za jednu hodinu.
 
    
 

HV 11.11.:

Napíšeme si opakovací test č.2  z hudební teorie, zkoušet budu písničky - Rodné údolí (3 sloky, Bejvávalo a Na tom bošileckým mostku (3 sloky).
Namátkově si zkontroluji dopsané učivo u žáků, kteří neměli vše v pořádku. Sešity prosím zabalené a podepsané. V testu se může objevit i něco z učiva v sešitech. 
 

Potřeby do PČ na středu 2.11.:

Budeme dokončovat práci z 19. 10., takže barevné papíry, lepidlo, nůžky.
 
 

HV 4.11.:

V notovém sešitě je nutno doplnit všechny zápisy od začátku šk. roku. Budu zkoušet písně Rodné údolí, Bejvávalo a dobrovolníky "Na tom bošileckým mostku".
 

Potřeby do PČ na středu 19. 10.:

Tentokrát budeme potřebovat barevné papíry, lepidlo, nůžky a velký výkres.
 

HV  21. 10.:

Předně připomínám DÚ - nakreslit nebo nalepit do notového sešitu most v Avignonu. Budu vybírat sešity a známkovat úpravu. Zkoušet budu některé žáky z hudební nauky a některé z písniček Rodné údolí a Bejvávalo.
 

Potřeby do PČ na středu 5.10.:

 
Vyrábět budeme papírového draka. Bude to práce na dvě vyučovací hodiny. Promyslete si, jak by měl váš drak vypadat, zda použijete barevné papíry nebo tempery (nikoliv pastelky nebo fixy), jak draka dozdobíte (provázek, krepový papír, perličky...) Hlava draka bude z výkresu formátu A3, takže si jej na hodinu včas připravte. Určitě budete potřebovat nůžky, lepidlo a podložku na lavici. Můžete použít i špejle. Připravím i nějaké šablony pro ty, co budou mít zájem.
 
Pro inspiraci:
 
 

Do HV:

Prověrka dopadla nevalně. Pošlu ji domů k podepsání. Brzy připravím prověrku další, abyste si mohli nepěkné známky opravit.
Budu zkoušet píseň Rodné údolí.
 

Potřeby do PČ na středu 21. 9.:

 
kulatá krabička od sýra
barevné papíry
lepidlo
nůžky
kousek provázku
další potřeby k výrobě dle fantazie 
 
 

Do HV 23. 9.

Zopakovat učivo o notách, dynamických znaménkách, rytmické hodnoty not a pomlk. Desetiminutovka.
 
 

Potřeby do PČ na středu 14. 9.:

 
podlouhlé, ne příliš velké  (nejlépe už trochu vybarvené) listy ze stromů (topol, psí víno...) -  asi 15 - 20 ks. 
špejle (1-2ks),
dobré lepidlo (nejlépe Herkules)
roličku od toaletního papíru (1ks)
barevné papíry (vlastně jen žlutý nebo oranžový)
nůžky
tenký černý fix (stačí jeden v lavici)
podložka na lavici (nutná!)
 
Vyrábět budeme toto:
 
 
Upozorňuji, že zapomínání pomůcek je velmi důležitým faktorem, ovlivňujícím celkovou známku z tohoto předmětu.
 
 

Do HV na 16. 9.:

 
Připravit si jednu píseň z loňska - nejméně dvě sloky, maximálně ve dvou lidech. V případě nekázně bude zpěv sólový. O zapomínání pomůcek 
platí totéž jako pro PČ.
 
14.9. : Sice to nebylo "stopro", ale drtivá většina měla vše na hodinu připraveno a hezky pracovala. Chválím. Výrobek se podařil. Výsledky ZDE
O víkendu vložím potřeby na další hodinu. Sledujte.